Kyo sushi – testujemy kolejny sushibar

Jeśli śledzicie tego bloga już od jakiegoś czasu pewnie wiecie, że ciągle poszukuję godnej konkurencji dla mojego ukochanego sushi na Odrzańskiej we Wrocławiu. Byłam już w wielu restauracjach podających sushi, ale zawsze wracam do tej jednej. Ostatnio trafiłam do Kyo Sushi i nie uwierzycie, ale chyba znalazłam godną konkurencję dla Michiko Sushi Roll

Sushi w galerii

Nie cierpię jeść w galeriach handlowych i nie jem. Wszystko kojarzy mi się tam z frytkami topionymi w hektolitrach tłuszczu i kotletami podnoszonymi z podłogi. Dlatego, kiedy Marcin powiedział mi, że słyszał o pysznym sushi w galerii na Bielanach trochę zrzedła mi mina. Tak naprawdę w ogóle nie miałam ochoty tam iść, bo już w wyobraźni widziałam siebie wychodzącą z lokalu, przesiąkniętą smrodem smażalni z brakującą, zmarnowaną stówą na koncie.

W lokalu jesteśmy jedynymi gośćmi. Wydaje się całkiem czysto i schludnie. Karta nie jest za długa. Chociaż jest nas tylko dwoje decydujemy się na zestaw dla trzech osób (nam zawsze mało sushi) za 98 złotych i herbatę jaśminową.

Degustacja

Jako pierwsze na stół trafiają czekadełka. Sałatka z kapusty kiszonej, glony, marynowane kiełki i marynowany imbir. Uwielbiam, kiedy w sushi je podają, bo na danie główne zazwyczaj trochę się czeka, a tak to można chociaż się czymś zająć.

Mniej więcej po 10 minutach na naszym stole pojawia się zamówiony zestaw. Są w nim maki z krewetką z łososiem, zawinięte w omlet i kilka sztuk nigiri. Może właśnie od nigiri zacznę. Zawsze unikam go w zestawach, bo kiedyś trafiłam na mdłą, twardą i suchą rybę. Ale nigiri w Kyo sushi było fenomenalne. Rybka delikatna, rozpływająca się w ustach, poezja. Wszystkie inne kawałki również były przepyszne i bardzo świeże. Smaki zostały fajnie skomponowane, a zestaw dla trojga okazał się idealną porcją dla naszej dwójki.

Mówiąc szczerze zakochałam się w tym miejscu i w sushi tu serwowanym. Restauracja ma jeszcze jeden wielki plus – parking. Tego na Odrzańskiej najbardziej mi brakuje.

kyo sushiJeśli chcecie spróbować pysznego sushi w dobrej cenie we Wrocławiu polecam Wam wybrać się właśnie do Kyo Sushi.

Total
2
Shares