Kyo sushi – testujemy kolejny sushibar

Jeśli śledzicie tego bloga już od jakiegoś czasu pewnie wiecie, że ciągle poszukuję godnej konkurencji dla mojego ukochanego sushi na Odrzańskiej we Wrocławiu. Byłam już w wielu restauracjach podających sushi, ale zawsze wracam do tej jednej. Ostatnio trafiłam do Kyo Sushi i nie uwierzycie, ale chyba znalazłam godną konkurencję dla Michiko Sushi Roll

Sushi w galerii

Nie cierpię jeść w galeriach handlowych i nie jem. Wszystko kojarzy mi się tam z frytkami topionymi w hektolitrach tłuszczu i kotletami podnoszonymi z podłogi. Dlatego, kiedy Marcin powiedział mi, że słyszał o pysznym sushi w galerii na Bielanach trochę zrzedła mi mina. Tak naprawdę w ogóle nie miałam ochoty tam iść, bo już w wyobraźni widziałam siebie wychodzącą z lokalu, przesiąkniętą smrodem smażalni z brakującą, zmarnowaną stówą na koncie.

W lokalu jesteśmy jedynymi gośćmi. Wydaje się całkiem czysto i schludnie. Karta nie jest za długa. Chociaż jest nas tylko dwoje decydujemy się na zestaw dla trzech osób (nam zawsze mało sushi) za 98 złotych i herbatę jaśminową.

Degustacja

Jako pierwsze na stół trafiają czekadełka. Sałatka z kapusty kiszonej, glony, marynowane kiełki i marynowany imbir. Uwielbiam, kiedy w sushi je podają, bo na danie główne zazwyczaj trochę się czeka, a tak to można chociaż się czymś zająć.

Mniej więcej po 10 minutach na naszym stole pojawia się zamówiony zestaw. Są w nim maki z krewetką z łososiem, zawinięte w omlet i kilka sztuk nigiri. Może właśnie od nigiri zacznę. Zawsze unikam go w zestawach, bo kiedyś trafiłam na mdłą, twardą i suchą rybę. Ale nigiri w Kyo sushi było fenomenalne. Rybka delikatna, rozpływająca się w ustach, poezja. Wszystkie inne kawałki również były przepyszne i bardzo świeże. Smaki zostały fajnie skomponowane, a zestaw dla trojga okazał się idealną porcją dla naszej dwójki.

Mówiąc szczerze zakochałam się w tym miejscu i w sushi tu serwowanym. Restauracja ma jeszcze jeden wielki plus – parking. Tego na Odrzańskiej najbardziej mi brakuje.

kyo sushiJeśli chcecie spróbować pysznego sushi w dobrej cenie we Wrocławiu polecam Wam wybrać się właśnie do Kyo Sushi.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o