Odpowiedni moment by zostać mamą

W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy za czymś gonimy, za karierą, za lepszym wyglądem za pieniędzmi wiele kobiet zapomina o sobie. Oczywiście nie twierdzę, że każda z nas jest stworzona do posiadania szczęśliwej, wielodzietnej rodzinki. Są kobiety, które po prostu nie chcą mieć dzieci i koniec. Ale jest też wiele kobiet, które bardzo chciałyby zostać mamą, ale ciągle mówią, że to nie jest odpowiedni moment.

Kiedy jest odpowiedni moment na to żeby zostać mamą? Nigdy!

Możesz mówić co chcesz, że na ciąże trzeba się przygotować, skończyć studia mieć dobrą pracę i męża, którego się kocha. Ale kiedy już załatwisz te wszystkie “sprawy”, czy w 100% będziesz gotowa na to by mieć dziecko? Przydałby się większy dom, chcielibyśmy pojechać na wymarzone wakacje, chciałabym zarabiać jeszcze 500 złotych więcej, wtedy będę czuła się bezpiecznie. Zawsze, ale to zawsze może się znaleźć kolejna wymówka, coś jeszcze do zrobienia, coś do zobaczenia. Dlatego ja uważam, że jeśli będziesz tylko chciała ją znaleźć to zawsze Ci się to uda. A może łatwiej byłoby przyznać się przed samą sobą “nie jestem jeszcze gotowa na dziecko! JA! I nie będę się z tego nikomu tłumaczyć pracą, wakacjami, to moja sprawa i nie muszą z nikim o tym rozmawiać.”

“To odpowiedni moment na dziecko”- powiedziała teściowa

Wszystkie Twoje znajome mają już dzieci, a wy dalej korzystacie z życia, wyjeżdżacie na super wakacje, kupujecie sobie nowe gadżety. Jedne koleżanki mówią “albo teraz, albo nigdy, zobaczysz później będzie Ci już ciężko”, drugie “zazdroszczę Wam, że możecie jeszcze szaleć, z dzieckiem to już nie to samo”. Nie wiem, czy dobrze jest się tłumaczyć, czy tylko słuchać i milczeć. Jedni nie mają dzieci, bo nie chcą, i słowa o szaleństwach i korzystaniu z życia będą uważać za słuszne. Inni starają się o dziecko i niestety takie słowa mogą ich boleć. Jeszcze inni po prostu nie spinają się na tym punkcie i szczerze w ogóle nie chcą słuchać rad POSPIESZCIE SIĘ, będzie to będzie :).

Najgorsze są chyba jednak słowa najbliższych i rodziny. Bierzecie ślub i już wszyscy składając Wam życzenia mówią o potomstwie. Potem przychodzi Boże Narodzenie i wszyscy zgodnie życzą Wam dziecka. To jest jeszcze do zaakceptowania, ale kiedy siedzicie przy stole wraz z rodziną i jedna osoba rzuca od niechcenia “a kiedy będziecie mieli dziecko”, a wszyscy mimowolnie podnoszą głowę znad talerzy i słuchają z zaciekawieniem może to być trochę, albo nawet bardzo kłopotliwe. Nie zawsze i nie wszystkim chcemy się tłumaczyć dlaczego nie mamy jeszcze dziecka. Nie zawsze chcemy mówić o swoich planach, lub o tym, że w domu codziennie wykonujemy kilka testów ciążowych i dalej nic.

odpowiedni moment by zostać mamą

Twoje dziecko- Twój czas-Twoja decyzja- Twoja sprawa

Nie chcę tu pisać o tym, żebyś się nie załamywała jak nie możesz zajść w ciążę, bo wiem, że takie słowa tylko wkurzają. Pamiętaj o jednym, Twoje dziecko to Twoja sprawa. To dlaczego nie masz jeszcze dzieci, albo to dlaczego decydujesz się na dziecko nie mając własnego mieszkania nie jest niczyim interesem. Nikt nie ma prawa wymagać od Ciebie, żebyś się z tego tłumaczyła. Nikt nie ma prawa Cię krytykować bez względu na to czy jesteś szesnastoletnią młodą mamą, czy czterdziestoletnią żoną, która nie myśli nawet o dziecku.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o